









Ingersoll-Catalina I11801
399.00€
Ex Tax: 321.77€
- Stock: In Stock
- Model: I11801
Men's Automatic watch made of stainless steel with blue dial
| General | |
| Gender | Men |
| Watch | |
| dial | Blue |
| Functions | Date,Hours, minutes and seconds |
| Thickness | 13mm |
| Case material | Stainless steel |
| Glass | Special hardening mineral |
| Strap material | Stainless steel (width 27 mm) |
| Bundle | Safety clasp |
| Waterproof | 5 ΑΤΜ |
| Mechanism | Automatic |
| Case width | 44.5mm |
| Warranty | 2 Years |




