



TUDOR-Black Bay 58 18K M79018V-0001
21,300.00€
Χωρίς ΦΠΑ: 17,177.42€
- Stock: Διαθέσιμο
- Κωδικός: M79018V-0002
Το Black Bay 58 έχει πάρει την ονομασία του πρώτου αδιάβροχου έως 200 μέτρα καταδυτικού ρολογιού TUDOR, με κωδικό αναφοράς 7924, που κυκλοφόρησε το 1958.Από αισθητικής άποψης, ο σχεδιασμός του Black Bay 58, γνωστό με την ονομασία «Big Crown» μεταξύ συλλεκτών ,αποτελεί αναφορά στο ιστορικό αυτό μοντέλο.
| TUDOR | |
| Αριθμός Αναφοράς | 79018V |
| Βιδωτή κορώνα | Βιδωτή κορώνα κουρδίσματος από κίτρινο χρυσό 18Κ, με το τριαντάφυλλο της TUDOR ανάγλυφο , με κυκλικό σατινέ-βουρτσισμένο κύλινδρο κορώνας από κίτρινο χρυσό 18Κ |
| Καντράν | Πράσινο, θολωτό |
| Κάσα | Κάσα 39 mm, με σατινέ φινίρισμα, από κίτρινο χρυσό 18Κ, με ανοικτό πίσω μέρος με κρύσταλλο από ζαφείρι |
| Κρύσταλλο | Θολωτό κρύσταλλο από ζαφείρι |
| Μηχανισμός | Αυτόματος μηχανισμός κίνησης με σύστημα ρότορα διπλής κατεύθυνσης Manufacture Calibre MT5400 (COSC) |
| Μπρασελέ | Θολωτό, σκούρο καφέ λουράκι από δέρμα αλιγάτορα με κούμπωμα από κίτρινο χρυσό 18Κ |
| Όνομα μοντέλου | TUDOR Black Bay 58 18K |
| Περιγραφή | Κάσα 39 mm από κίτρινο χρυσό, Μπρασελέ από καφέ δέρμα αλιγάτορα |
| Στεγανότητα | Στεγανό έως τα 200 μέτρα (660 πόδια) |
| Στεφάνη | Περιστρεφόμενη στεφάνη μονής κατεύθυνσης από κίτρινο χρυσό 18Κ, διαβαθμισμένη στα 60 λεπτά, με ματ πράσινο δίσκο από ανοδιωμένο αλουμίνιο και επιχρυσωμένους χρυσούς δείκτες και αριθμητικά στοιχεία |
| Συλλογή | Black Bay 58 |
| Ρολόι | |
| Αυτονομία | 70hr |




