




Pre-order





Ingersoll-The Herald I00408
479.00€
Ex Tax: 386.29€
- Stock: Pre-order
- Model: I00408
Men's Automatic watch made of stainless steel yellow gold tone with gold dial
| General | |
| Gender | Men |
| Watch | |
| Case Colour | Yellow gold |
| dial | Light-brown |
| Functions | Hours, minutes and seconds |
| Thickness | 13.5 mm |
| Case material | Stainless steel |
| Glass | Special hardening mineral |
| Strap color | Yellow gold |
| Strap material | Stainless steel (width 20 mm) |
| Bundle | Safety clasp |
| Waterproof | 5 ΑΤΜ |
| Mechanism | Automatic |
| Case width | 40 mm |
| Warranty | 2 Years |




